Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Saturday 1st XI 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Emmanuel Sth Oakleigh 1
39  R Chamika 3/5 S Danushka 2/2 LS Suwandarathne 2/7
def by St. Andrews Gardiner 1
225 M Jain 76 SK Jayasena 44 LS Suwandarathne 27  R Konstanty-Nicholson 3/64
South Oakleigh College 
Sunday 1st XI 15 16 Feb 20 Emmanuel Sth Oakleigh
6/106(cc) G Chawla 34  M Purcell 3/24
def by South Caulfield
5/104(cc) R Weil 39* R Wiley 26  A Mehta 2/24
W.A. Scammell Reserve 
Sunday 2nd XI 15 16 Feb 20 Parkdale
132 M Boland 43* G Baylis 31  P Salomons 2/0 MA Whelan 2/11 LA Whitten 2/19
def by Emmanuel Sth Oakleigh
179 L D'Souza 45 J Fernandes 32 P Salomons 25  E Rigg 3/12 I Gibson 2/12 B Nevill 2/19
Gerry Green Reserve 
Saturday 2nd XI 11 22 Feb 20
29 Feb 20
East Bentleigh Central 1
160 P Kumar 73 R Ramu 29*  MA Thornhill 2/16 R Verma 2/22 DA James 2/27
def Emmanuel Sth Oakleigh 2
145 R Verma 39 DA James 31  P Kumar 4/14 R Chaudhary 2/9
King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval) 
16&U - Sunday 12 23 Feb 20 Emmanuel Sth Oakleigh
4/57(cc)  
def by Kingston Heath (Black)
2/81(cc)  
Kingston Heath Reserve 
13&U Stage 1 - Wednesday (North) 14 19 Feb 20 Bentleigh
3/128(cc) I Tiwari 26* A Chapman 25*  
def Emmanuel Sth Oakleigh
2/99(cc)  
Victory Park (Bentleigh) (Oval 1) 
SECA Sun North U12C GF 14 Mar 20
15 Mar 20
Emmanuel Sth Oakleigh 1
7/124(cc) O Garric 34* O Mckeown 30*  
def by Cluden 2
6/132  O Garric 3/8
South Oakleigh College 
SECA Sun Rookies North 9 16 Feb 20
23 Feb 20
Emmanuel Sth Oakleigh 1
6/130(cc)  
and 6/160(cc)  
def South Melbourne Districts 2
8/95(cc)  
and 122  
Lagoon Reserve 
Under 13 Friday - Stuart King Shield 9 7 Feb 20
14 Feb 20
Mackie
drew Emmanuel Sth Oakleigh
111 J Gunawardana 31 S Sharma 29*  B Waites 3/14 A Young 3/14
Mackie Road Reserve 
Under 13 Friday - David Williams Shield 9 7 Feb 20
14 Feb 20
Emmanuel Sth Oakleigh
69  S Hassett 2/2
def by Malvern Junior (Red)
134 J McCormack 30  N Mangoba 3/14 K Vaidya 2/17
South Oakleigh College 
Under 11 Friday - Peter Ciavarella Grade 14 21 Feb 20 Emmanuel Sth Oakleigh
8/82(cc)  F Dean 4/9
def by Mulgrave (Red)
7/83(cc)  F Hourihane 3/5 NJ Delaney 2/8
W.A. Scammell Reserve 
Under 11 Friday - Roly Williams Grade 14 21 Feb 20 East Malvern Tooronga (Green)
15/147  A Mehta 3/10 A Srinivasan 3/11 O Garric 2/6 O Mckeown 2/16 A Mehta 2/21
def by Emmanuel Sth Oakleigh
12/172  O Menting 3/18 L Rogers 2/15 O Seymour 2/17 A Bharwada 2/25
T.H. King Oval 
Under 15B (turf) Alan Taylor Shield 3 3 Nov 19
10 Nov 19
Clayton District/Emmanuel Sth Oakleigh
drew Brighton District (Blue)
W.A. Scammell Reserve 
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield SF 23 Feb 20
1 Mar 20
Malvern Junior (Silver)
9/127(cc)  R Singh 2/16
def Clayton District/Emmanuel Sth Oakleigh
88 T Kelley 25  C Arendsen 2/12 K Ozdemir 2/18
W.A. Scammell Reserve