Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
All Girls Cricket Competition - 13&U Stage 1 - Wednesday (North)
Round 2 - Wed 23 Oct 2019 (5:00PM)
Emmanuel Sth OakleighvMt Waverley
Venue: W.A. Scammell ReserveMatch ID: 3315604
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mehta, Anushka
Ramesh, Ramya (c)
Ramesh, Vandana
Jaswal, Aditi
Jaswal, Aanya
Mistry, Vrunda (+)
Donnellon, Ana
Donnellon, Sophia
Shahul Hameed, Zaynab
Sharma, Angel
 
Coach:  Ali, Sukaina
Team Manager:  Konstanty, Paul
Scorer:  Everett, Melissa
 
Bhatt, Anushka
********
Benyamin, Alina
Juneja, Kaashvi
Cooney, Giana
********
KOTADIA, INAYA
Mannakkara, Hiruki
Chin, Madison
Wijesuriya, Ameesha
 
Coach:  Bhatt, Alok
All Girls Cricket Competition - 16&U - Sunday
Round 3 - Sun 27 Oct 2019 (8:30AM)
Emmanuel Sth OakleighvKingston Heath (Red)
Venue: W.A. Scammell ReserveMatch ID: 3304837
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Gillespie, Katie
Gora, Alannah
Blacklaw, Taylah
Buck, Holly (+)
Hall, Emma (+)
********
Galjar, Hayley
********
 
Coach:  Bailes, Hannah
Team Manager:  Buck, Jason
Scorer:  Gillespie, Robert
Cricket Southern Bayside - Cricket Southern Bayside One-Day Division 1 (Sun)
Round 4 - Sun 27 Oct 2019 (12:30PM)
HamptonvEmmanuel Sth Oakleigh
Venue: Boss James ReserveMatch ID: 3219678
Umpires: Umpire1: Dave Moran  Umpire2: Tom Negri  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Cricket Southern Bayside - Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sun)
Round 4 - Sun 27 Oct 2019 (12:30PM)
Emmanuel Sth OakleighvParkdale
Venue: W.A. Scammell ReserveMatch ID: 3219876
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Inner South East Cricket - Under 13 Friday - Stuart King Shield
Round 2 - Fri 18 Oct 2019 (5:00PM), Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Emmanuel Sth OakleighvToorak-Prahran (Blue)
Venue: South Oakleigh CollegeMatch ID: 3330589
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Gunawardana, Joshua
Karthikeyan, Sricharan
Kalansooriya, Dulein
Mckeown, Oscar
Salil, Rehaan
Sutharsan, Sahaan
D'SOUZA, ANDREW
Sharma, Satyam
THOMAS, TASHAN
Ravi, Rushil
 
Coach:  Gunawardana, Isuru
 
Wood, Zachary
Wolfe, Oscar
Whittle, Felix (+)
Stirling, Oliver
Skaro, Tom
Puccinelli, Cas
Meares, Conor B (+)
Hall, Charlie
Gumley, Laughlan
Bez, Harley
Baillieu, Will
 
Coach:  Smith, Andrew
The following players did not play on:
Day 1
Wolfe, Oscar
Inner South East Cricket - Under 13 Friday - David Williams Shield
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (4:00AM), Sat 26 Oct 2019 (4:00AM)
East Malvern Tooronga (Red)vEmmanuel Sth Oakleigh
Venue: Basil Reserve (Oval 1 - West)Match ID: 3330912
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
********
Ingersole, Tom
Brown, Oliver
Prowse, Michael
Thomas, Philip
Thornton, Oscar
Roylance, Zac
O'Connell, Will
Nicholls, Bailey
Stevens, Thomas
 
Coach:  Ingersole, Andrew
Team Manager:  Nicholls, Louise
 
Gibbs, Evan
McRae, Tom J
Mehta, Aarav
Makse-Hill, Ewan
Trewin, Darcy
Mangoba, Nachum
Vaidya, Kaushik
Vaidya, Kishore
Rayer, Jorel
 
Coach:  Trewin, Bradley
Inner South East Cricket - Under 11 Friday - Peter Ciavarella Grade
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Emmanuel Sth OakleighvEast Malvern Tooronga (Blue)
Venue: W.A. Scammell ReserveMatch ID: 3331775
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Inner South East Cricket - Under 11 Friday - Roly Williams Grade
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Malvern Junior (Purple)vEmmanuel Sth Oakleigh
Venue: T.H. King OvalMatch ID: 3332039
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
South East Cricket Association - E Grade
Round 3 - Sat 19 Oct 2019 (1:30PM), Sat 26 Oct 2019 (1:30PM)
Emmanuel Sth Oakleigh 1vCluden 2
Venue: South Oakleigh CollegeMatch ID: 3145819
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Fairweather, Michael
Bretag, Liam
Malhotra, Anmol M (c)
Malhotra, Ankush K
Chawla, Gaurav
Punyani, Bhavesh
SINGH, Navdeep
Baines, Grayson
Kodan, Deepak
Woodward, Peter (+)
Peeler, Jordan
 
Balmer, Matthew
Fraser, Tom
Butler, Hugo
Verlin, Josh
Dunne, Connor
Hayes, Declan
Bongiorno, Flynn (+)
Stewart, James (c)
Gibson, Jay
McCluskey, Lachlan
Rohan, Thomas H
Spicuglia, Joseph
South East Cricket Association - J Grade
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:30PM), Sat 26 Oct 2019 (1:30PM)
Aspendale 1vEmmanuel Sth Oakleigh 2
Venue: Glen Street ReserveMatch ID: 3268738
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Walker, Jamie (c)
Cortese, Sandy
Ilott, Jack D
********
mcgurgan, ben
Alessi, joe (+)
Kelly, Daniel
Manuel, Stephen
Moulton, Chris
Walters, Brad
Webster, Riley
 
Team not available
Inner South East Cricket - Under 15B (turf) Alan Taylor Shield
Round 2 - Sun 20 Oct 2019 (8:45AM), Sun 27 Oct 2019 (8:45AM)
Mt Waverley (Jeffries)vClayton District/Emmanuel Sth Oakleigh
Venue: Jordan ReserveMatch ID: 3342511
Umpires: Umpire1: Luke Byrnes  
Scorers:  Not specified
Eames, Lachlan
Stonehouse-Melke, Luke
Goode, Alexander R (+)
Fernando, Gishain
Kaul, Avi
Cooper-Wallis, Oliver (c)
Jackman, Lucas J
Stecher, Daniel
Storan, Spencer H
Jones, Lucas
Malhotra, Jai
varshney, shreesh
Mehta, Arnav V
 
Coach:  Goode, Duncan
 
Team not available
South East Cricket Association - SECA Sun North U12C
Round 2 - Sun 20 Oct 2019 (9:00AM), Sun 27 Oct 2019 (9:00AM)
Emmanuel Sth Oakleigh 1vCluden 2
Venue: South Oakleigh CollegeMatch ID: 3318142
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Gunawardana, Joshua
Balamanage, Kaviru
THOMAS, TASHAN (c)
Cooper, Hamish
Karthikeyan, Sricharan
Mckeown, Oscar (+)
Salil, Rehaan (+)
Sutharsan, Sahaan
Sharma, Satyam
D'SOUZA, ANDREW
 
Coach:  Gunawardana, Isuru
 
Team not available
South East Cricket Association - SECA Sun Rookies North
Round 2 - Sun 20 Oct 2019 (9:00AM), Sun 27 Oct 2019 (9:00AM)
Brighton Union 1def byEmmanuel Sth Oakleigh 1
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Cuthbertson, Hamish
Stocker, Jack
Edwards, Harry
Pitts, Monty
Manning, Jack
Turner, Samuel
Greany, Jack
Greany, Harry
 
Coach:  Anson, Max
Team Manager:  Cuthbertson, Fraser
 
Kent, Jacob (c)
Hourihane, Fionn
Ginoya, Kavya
Khanna, Aarav
Khanna, Aryan
Jain, Neerav
Setia, Siddharth
Huang, Ben
 
Coach:  Kent, Sean